خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

کد خبر: 91120805516

سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۹


سرویس : اجتماعی - جوانان و زنان

معاون فرهنگی تربیتی وزارت ورزش و جوانان گفت: چاره اندیشی برای اصلاح نگرش جامعه ورزش نسبت به قرآن یکی از مسائل مهم در این حوزه است که عامل موثر در نتیجه بخشی فعالیت‌های قرآنی است.

به گزارش سرویس «جوانان» ایسنا، محمد باقر پیشنمازی در نشست با قاریان ورزشکار و جوانان فعال قرآنی افزود: این اولین بار است که در یک کمیته قرآنی با ترکیب ورزشکاران قاری قرآن شرکت می کنم و این اتفاق ارزشمند در شیراز که دروازه ورودی آن هم با کتاب قرآن مزین شده، بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اهداف این نشست بیان کرد: دراین گونه جلسات با استفاده از تجارب و دیدگاه‌های قاریان جوان ورزشکار به دنبال این هستیم که رویکردهای قرآنی را به رویکردهای نهادینه تبدیل کنیم و با ارائه راهکارهای توسعه و انس با قرآن تبادل نظر کنیم.

معاون فرهنگی تربیتی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: طرح تشکیل هیأت‌های قرآنی مدتی است که به مراکز استانی ابلاغ شده تا با انجام روش‌های متنوع فرهنگ قرآن را در زندگی جوانان نهادینه کنیم.

پیشنمازی با بیان اینکه حفظ قرآن به تنهایی کافی نیست، بیان کرد: حامل قرآن کسی است که زندگی اش برگرفته از قرآن باشد.

وی افزود: جامعه ی ما مردم متدین و مسلمانی دارد که به قرآن ارادت دارند، اما رابطه آنها با قرآن رابطه شکلی است و برخی فقط از صوت قرآن لذت می برند و بهره ای از متن قرآن نمی برند که این نیاز جامعه را نشان می دهد.

پیشنمازی توجه به شرایط مخاطبین، تکریم حافظین و قاریان ورزشکار و ارائه بسته‌های متنوع در انتقال مفاهیم قرآنی را از جمله شرایط لازم برای توسعه فرهنگ قرآنی دانست و گفت: ویترین‌های متنوعی از قرآن باید به جوانان ارائه کنیم تا به راحتی انتخاب کنند و بستر سازی مناسبی برای لذت بردن مخاطبین از قرآن فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا، در این نشست مهدی ابراهیمی نژاد از کانون گسترش فرهنگ مهدویت طرح پیشنهادی خود را با موضوع راه اندازی هیأت قرآنی ویژه ورزشکاران و تریبت مربی ارائه کرد و همچنین دیگر قاریان جوان نظرات خود را پیرامون ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی ویژه ورزشکاران ارائه کردند.

قاریان ورزشکار شرکت کننده در این نشست از جمله قاریان برتر استانی و کشوری هستند که در رشته‌های مختلف ورزشی نیز به صورت حرفه ای فعالیت می کنند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 اسفند 1392    | توسط: مهدی ابراهیمی نژاد    | فهرست موضوعی: مطالب روز،     |
نظرات()